آموزش سگ

آموزش دست دادن به سگ

آموزش دست دادن به سگ

آموزش دست دادن به سگ

شاید دست‌دادن سگ‌ها برای شما شگفت انگیز باشد. همانطور که می‌دانید سگ‌ها حیوانات باهوشی هستند و می‌توانند حقه‌ها و تردستی‌های جالبی یاد بگیرند. آموزش دست‌ دادن به سگ‌ ها اصلا کار سختی نیست. اگر دوست دارید به سگتان دست‌دادن را آموزش دهید؛ با ما همراه باشید.

آموزش دست دادن به سگ

انتخاب مکانی آرام و خلوت

برای اینکه سگ شما تمرکز کافی برای اموزش را داشته باشد بهتر است مکانی را انتخاب کنید که به دور از هیاهو باشد. این امر به یادگیری  سریع او کمک می‌کند.

از او بخواهید ک بنشیند

ابتدا سگتان را بنشانید. اگر این کار را بلد نبست بهتر است قبل از آموزش دست‌دادن، فرمان نشستن را با او تمرین کنید. در واقع یک مرحله به عقب برگردید.

 جایزه‌دادن

اصلی‌ترین قسمت آموزش انتخاب جایزه است. بهتر است برای جایزه خوراکی مورد علاقه‌ی او را در نظر بگیرید. خوراکی را در یکی از دستان‌تان نگه دارید و آن را به سگ‌تان نشان دهید. مشت‌تان را ببندید تا او نتواند خوراکی را از درون دست‌تان بیرون آورد.

برای خرید بهترین نوع اسباب بازی و غذای خشک برای سگ‌تان می‌توانید به بخش فروشگاه پت لوکس مراجعه نمائید.

واضح و کوتاه صحبت کنید

در زمان تمرین به صورت کاملا واضح و مشخص صحبت کنید. این گونه سگ به خوبی متوجه حرف های شما می‌شود. به عنوان مثال زمانی که می خواهید بگویید “دست بده” با صدای واضح و رسا بگویید تا سگ متوجه حرف شما شود. به سگ‌تان فرمان “دست بده” را بدهید و دستی که پر از خوراکی است را زیر بینی‌اش تکان دهید تا توجهش را جلب کنید.

ارتباط صحبت با حرکات دست

زمانی که در حال گفتن”دست بده”هستید؛ دست سگ را هم به آرامی بالا بیاورید. بدین صورت سگ منوجه می‌شود که بعد از گفتن این کلمه چه کاری را باید انجام دهد.

سگتان را تشویق کنید

به طور منظم دست خود را رو به روی سگتان قرار بدهید. بعد از این که سگ، دست خود را روی دست شما قرار داد به او تشویقی بدهید. زمانی که سگتان شروع به لمس دست‌ شما با پنجه‌اش کرد، به او “خوب بود” بگویید و اجازه دهید خوراکی را بخورد. اگر سگتان به شما دست نداد بهتر است که مرحله 4 را دوباره تکرار کنید. در هر بار انجام‌دادن این کار فقط یک بار به سگ خود جایزه‌‌ بدهید؛ نه بیشتر!

برای خواندن مقاله‌های بیشتر و آشنایی با ما به پت شاپ پت لوکس مراجعه کنید.

لطفا پیج اینستاگرام پت شاپ پت لوکس را دنبال نمائید.

نوشته های مشابه

۱ دیدگاه در “آموزش دست دادن به سگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *