مراقبت و نگهداری از سگ

آیا گاز گرفتن سگ ها طبیعی است

آیا گاز گرفتن سگ ها طبیعی است

آیا گاز گرفتن سگ ها طبیعی است ؟

همانطور که می‌دانید؛ گازگرفتن سگ‌ها بسیار خطرناک است و عواقب بدی را به همراه دارد. با ما همراه باشید تا بررسی کنیم که آیا گاز گرفتن سگ ها طبیعی است یا خیر. همچنین چگونه می‌توان این عادت را از سر آن‌ها بیرون کرد. پس با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید.

چرا سگ‌ها گاز می‌گیرند؟

خوب است بدانید؛ که سگ‌ها در هنگام مواجه شدن با ترس و وحشت ممکن است دیگران را گاز بگیرند. اما این دلیل همیشگی نیست. جالب است بدانید؛ سگ‌ها برای فعالیت‌های طبیعی از دندان‌های خود استفاده می‌کنند. گاهی به دلیل خارش لثه‌ی خود، در هنگام در آوردن دندان‌هایشان، این اقدام را انجام می‌دهند. برخی از سگ‌های نگهبان نیز به دلیل مسئولیت و تربیتی که دارند، گاز می‌گیرند. پس در نتیجه گازگرفتن سگ‌ها اقدامی طبیعی است که دلایل متفاوتی دارد. در ادامه به دلایل آن خواهیم پرداخت. به صورت کلی نباید اجازه دهیم به عادت تبدیل شود و باید به او آموزش دهیم تا گاز نگیرد. چراکه ممکن است به دیگران آسیب برسانند. شما می‌توانید برای آموزش مسواک زدن سگ‌ها، کلیک کنید.

آیا گاز گرفتن سگ ها طبیعی است

  1. ترس

    همانطور که گفتیم؛ ترس و وحشت در سگ‌ها ممکن است موجب شود تا آن‌ها گاز بگیرند. سگ‌ها معمولا از غریبه‌ها ترس دارند و ممکن است با گازگرفتن واکنش خود را نشان دهند. پس همیشه سعی کنید که به صورت ناگهانی به او نزدیک نشوید. اگر می‌خواهید که سگتان از غریبه‌ها نترسد، کافیست به او آموزش دهید.

  2. خارش لثه‌ها

    دندان‌های شیری توله سگ‌ها از هفته‌ی 3 – 4 شروع به درآمدن می‌کنند. در 5 ماهگی دندان‌های او کامل می‌شود و کاملا طبیعی است که برخی چیزها را برای خاراندن لثه‌ی خود گاز بگیرد.

  3. تربیت

    برخی از سگ‌ها برای نگهبانی تربیت شده‌اند و باید افراد غریبه را گازبگیرند. پس بهتر است آن‌ها را تحریک به حمله نکنید. شما همچنین می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد حمله سگ‌ها و نحوه برخورد با آن‌ها، مقاله‌ی هنگام حمله سگ چه کنیم را مطالعه نمایید.

چگونه سگ‌ها را تربیت کنیم تا گاز نگیرند؟

خوب است این اقدام را در سنین پایین سگ انجام دهید تا بتوانید نتیجه آن را بینید. در مرحله اول کافیست به او بفهمانید که با گازگرفتن او دردتان می‌آید و اذیت می‌شوید. برای اینکه او را متوجه کنید، زمانیکه در هنگام بازی گازتان گرفت، جوری رفتار کنید که خیلی دردتان آمده و از شدت درد فریاد بکشید و دیگر از بازی کردن با او دست بردارید. اگر با این روش متوجه شدید که دیگر گازتان نمی‌گیرد، به او تشویقی دهید. توجه داشته باشید که سر او فریاد نکشید و با خشونت با او رفتار نکنید.

آیا گاز گرفتن سگ ها طبیعی است

برای خرید سگ‌ با نژاد اصیل و قیمت مناسب و همچنین تربیت سگ، همین حالا به پت شاپ پت لوکس مراجعه کنید.

لطفا پیج اینستاگرام پت لوکس را دنبال نمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *