مراقبت و نگهداری از سگ

بوسیدن سگ ها

بوسیدن سگ ها

بوسیدن سگ ها

سگ‌، حیوانی شگفت انگیز که توجه اکثر مردم جهان را از زمان قدیم تا به امروز به خودش جلب کرده است. در سرتاسر دنیا رابطه‌ی بسیار خوبی بین انسان و سگ وجود دارد. پس طبیعی است که امروزه بسیاری از مردم به فکر تهیه و نگهداری از سگ باشند. اما محبت بین انسان و سگ با اعمالی مانند نوازش و بوسه خودش را نشان میدهد. و در این مقاله قصد داریم به موضوع بوسیدن سگ ها بپردازیم. پس تا انتهای مقاله با همراه باشید.

اگر به دنبال مجموعه‌ای مطمئن برای تربیت سگ خود و یا خرید سگ با نژاد اصیل هستید، فروشگاه پت لوکس را از دست ندهید.

سگ چگونه می‌ بوسد

بوسیدن سگ ها

هنگامی که سگ‌ها توله به دنیا می‌آورند برای تمیز نگه داشتن‌شان، آن‌ها را می‌لیسند. از طرف دیگر زمانی که یک سگ در برابر یک سگ قدرتمند و ارشد‌ قرار می‌گیرد آن را می‌لیسد که می‌توان آن را نشانه‌ی احترام در نظر گرفت. زمان ابراز عشق سگ‌ها نسبت به هم، همدیگر را می‌لیسند. همچنین برای ابراز محبت به انسانی که از او مراقبت می‌کند آن را می‌لیسد. در نتیجه می‌توانیم لیس‌زدن سگ را همان بوسه در نظر بگیریم.

برای تهیه‌ی غذای مخصوص، اسباب بازی و وسایل مورد نیاز سگ خود، به بخش پت شاپ پت لوکس مراجعه کنید.

آیا سگ بوسه انسان را می‌فهمد؟

همانطور که می‌دانید بوسه‌ی انسان‌ها در زبان بدن سگ تعریف نشده است. شاید تا به حال تجربه کرده باشید که سگ‌تان هنگام بوسیدنش واکنش خوبی نشان نمی‌دهد. اگر سگی را به تازگی برای نگهداری به منزل آوردید. احتمالا برای ابراز عشق و محبت آن را می‌بوسید. اما با اطمینان به شما می‌گوییم که سگ‌تان معنی این کار شما را نمی‌فهمد. پس بهتر است راهی دیگر را برای ابراز محبت به این حیوان انتخاب کنید. بهترین راه برای این کار تشویقی به سگ است. البته اگر می‌خواهید بوسه‌ی شما را بپذیرد، بهتر است در زمان تشویقی او را ببوسید. تا بعد از چند وقت بوسه‌ی شما را بپذیرد.

بوسیدن سگ ها

آیا بوسیدن سگ اشکال دارد؟

اینکه شما سگ خود را ببوسید یا اجازه دهید او شما را ببوسد ممکن است مشکلات زیادی به وجود بیاورد. این کار باکتری‌ و میکروب بسیار زیادی بین شما و سگ منتقل می‌کند و ممکن است شما یا سگ شما را بیمار کند. رایج ترین بیماری که ممکن است از این طریق در شما به وجود بیاید، بیماری‌های دهان است. این نوع از بیماری‌ها به دلیل باکتری‌های موجود در بزاق دهان سگ ایجاد می‌شوند. پیشنهاد ما این است که وقتی راه‌های بیشتر و بهتری برای ابراز عشق و محبت به سگ وجود دارد، خود را در معرض بیماری قرار ندهید.

برای خواندن مقاله‌های بیشتر و آشنایی با ما به وبسایت پت لوکس مراجعه کنید.

لطفا پیج اینستاگرام فروشگاه پت لوکس را دنبال نمائید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *