مراقبت و نگهداری از سگ

توالت سگ چیست و چرا باید آن را تهیه کنیم

توالت سگ چیست و چرا باید آن را تهیه کنیم

توالت سگ چیست و چرا باید آن را تهیه کنیم

شاید بزرگ‌ترین معضل برای نگه داری سگ، ادرار کردن او باشد. اگر در خانه‌ی حیاط‌دار زندگی نمی‌کنید و دستشویی کردن سگ برایتان یک مشکل بزرگ است، تهیه‌ی توالت سگ می‌تواند شما را کمک کند. در واقع شما می‌توانید با برخی آموزش‌ها و امکانات این مشکل را برطرف کنید. به همین علت به شما می‌گوییم توالت سگ چیست و چرا باید آن را تهیه کنیم. پس تا آخر این مقاله همراه ما باشید.

شما می‌توانید بعد از اتمام این مطالب، مقاله‌ی مهم ترین علائم بیماری سگ ها را مطالعه کنید.

 

توالت سگ چیست و چرا باید آن را تهیه کنیم

توالت سگ چیست؟

توالت سگ در واقع وسیله‌ای است که به شما کمک می‌کند تا راحت‌تر بتوانید دستشویی رفتن را به سگتان آموزش دهید و آن را تمیز کنید. وجود این توالت‌ها باعث می‌شود که سگ عزیزتان جای مخصوصی را برای خرابکاری در نظر داشته باشید و محل دستشویی کردن برای او مشخص شود. در نتیجه با وجود توالت همه جا را کثیف و آلوده نمی‌کند. این توالت‌ها به دو دسته تقسیم می‌شوند:

توالت ساده

این توالت به صورتی است که یک سینی یا جعبه زیر آن قرار گرفته‌است. دیواره‌های آن به صورتی است که باعث می‌شود ادرار سگتان به بیرون و اطراف پاچیده نشود.

توالت پیشرفته

برند GATMAHE یک سیستم شبکه‌ای کف جعبه کار گذاشته است که مانند سیستم فاضلاب عمل می‌کند. به همین خاطر می‌تواند تا ۸ لیتر ادرار سگ را سریعا جذب کند. از دیگر  ویژگی‌های مثبت این نوع توالت می‌توان به قابل شستشو بودن آن اشاره کرد. به دلیل ساختار مناسب محل جمع آوری ادرار، این توالت بوی بدی نمی‌گیرد.

توالت سگ چیست و چرا باید آن را تهیه کنیم

برخی علائم دستشویی داشتن سگ عبارتند از:

  • پارس کردن
  • ناخن‌کشیدن روی در
  • چمباتمه نشستن
  • بی‌قراری
  • بوکشیدن زمین
  •  چرخیدن به دور خود

آموزش استفاده از توالت سگ

ابتدا باید او را متوجه انتظارتان کنید. هر وقت حس کردید که او دستشویی دارد سریعا او را نزدیک توالت کنید. توجه داشته باشید که تشویقی او را فراموش نکنید. یک تکه مدفوع یا یک مقدار کاغذ آغشته‌به ادرار سگتان را در توالت قرار دهید تا سگ محبوبتان تشخیص‌دهد که آنجا محل خرابکاری و دستشویی‌کردن است. شما همچنین می‌توانید از قطره تعلیم ادرار نیز استفاده کنید. نکته‌ای که حائز اهمیت است اندازه توالتی است که تهیه می‌کنید. این توالت باید طوری باشد که سگ به راحتی بتواند در آن بچرخد و بزرگ باشد. این توالت باید راحت بوده و او را اذیت نکند تا مجددا از آن استفاده کند.

برای خرید سگ‌ با نژاد اصیل و قیمت مناسب و همچنین تربیت سگ و خرید محصولات مربوط به آن، همین حالا به پت شاپ پت لوکس مراجعه کنید.

لطفا پیج اینستاگرام پت لوکس را دنبال نمائید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *