مراقبت و نگهداری از سگ

علف خوردن در سگ ها

علف خوردن در سگ ها

علف خوردن در سگ ها

شاید زمانی که سگ خودتون رو به پارک و فضای سبز می‌برید یا سگ‌های دیگران رو تو این فضا مشاهده می‌کنید، دقت کرده باشید که سگ‌ها بعضی مواقع علف می‌خورند. در این مقاله قصد داریم شما رو با علت علف خوردن در سگ ها آشنا کنیم. پس تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

شما می‌توانید همین حالا مقاله‌ی 40 نکته قبل از ورود سگ به زندگیتون را مطالعه کنید.

علف خوردن

علف خوردن در سگ ها

احتمالا سگ‌ها دوست دارند علف بخورند. نمی‌توان علت علف‌خوردن سگ‌ها را دقیقا یک عامل خاص دانست. دامپزشکان اکثرا معتقدند که مشکل خاصی در خوردن‌علف و سبزه توسط سگ‌ها وجود ندارد. اما یکسری بیماری و مشکل جدی ممکن است در سگ‌ها وجود داشته باشد که منجر به خوردن‌علف و سبزه شود.

شما همچنین می‌توانید بعد از خواندن این مطلب، مقاله 10 نکته مهم نگهداری از سگ برای اولین بار را بخوانید.

فواید علف‌خوردن برای سگ

1. درمان اختلال معده و روده

اگر سگ دچار مشکلی خاص در روده یا معده‌ی خود شود، قطعا شما نمی‌توانید با نگاه به ظاهر او متوجه شوید. اما سگ به طور طبیعی و غریزی راهی برای درمان خود پیدا می‌کند. و یکی از آن راه‌های درمان، خوردن‌علف و سبزه است. سگ با علف‌خوردن باعث استفراغ خود می‌شود و عاملی که او را دچار مشکل روده‌ای کرده بود را از این طریق دفع می‌کند.

2. کمک به دستگاه گوارش

سگ‌ها در زمان های دور که به این اندازه اهلی نبودند، شکار می‌کردند. بهتر است بدانید که گرگ سانان بعد از شکار، ابتدا قسمت‌های داخلی شکار را می‌خورند. پس طبیعتا خوردن معده‌ی شکاری که انجام داده پر از سبزی و علف است. خوردن این‌ها طبیعتا مقدار زیادی فیبر وارد بدن سگ می‌کند و همین باعث کارکرد بهتر دستگاه گوارش سگ می‌شود. پس در صورتی که مشاهده کردید سگ بعد از علف‌خوردن دچار استفراغ نشد. احتمالا این کار را به طور غریزی برای کارکرد بهتر دستگاه گوارش خود انجام داده‌است.

علف خوردن در سگ ها

برای خرید غذای سگ باکیفیت با بهترین قیمت به بخش غذای سگ فروشگاه پت لوکس مراجعه کنید.

3. تامین مواد مغذی

وقتی که از سگ‌ توسط انسان مراقبت می‌شود، معمولا یا غذای خانگی به آن می‌دهند یا غذای خشک. همانطور که می‌دانید غذای خشک مقدار زیادی از مواد مورد نیاز سگ‌ها را تامین می‌کند. اما این کافی نیست. توصیه می‌کنیم هر چند مدت برند و نوع غذای خشک سگ خود را تغییر دهید تا طیف مختلفی از مواد مغذی به او برسد. اما در کنار این‌ها و مخصوصا اگر غذای خانگی به سگ می‌دهید، یکی از دلایل اصلی علف‌خوردن در سگ‌ها، تامین مواد مغذی مورد نیاز بدن آن‌ها است.

علف‌خوردن و مراجعه به دامپزشک

احتمال دارد که سگ، علف‌خوردن را ناگهانی شروع کند. ممکن است تعداد دفعات این کار به میزان قابل توجهی بالا برود. و یا شاید مشاهده کنید که سگ فقط به علف‌خوردن می‌پردازد و غذای دیگری نمی‌خورد. همه‌ی این‌ها باید شما را مجاب کند که سگ را به پیش دامپزشک ببرید تا به صورت تخصصی سگ را بررسی و معاینه کند. پیشنهاد میکنم در صورت مشاهده‌ی علائم زیر در سگ، حتما به دامپزشک مراجعه کنید:

  • زمانی که تغییراتی در مو‌های سگ مشاهده کردید.
  • اگر شاهد اسهال یا استفراغ سگ خود بودید.
  • اگر سگ دچار کاهش وزن یا کاهش اشتها شد.
  • در صورتی که ریزش بزاق دهان او بیش از اندازه بود.

برای خرید سگ‌ با نژاد اصیل و قیمت مناسب و همچنین تربیت سگ و خرید محصولات مربوط به آن، همین حالا به پت شاپ پت لوکس مراجعه کنید.

لطفا پیج اینستاگرام پت لوکس را دنبال نمائید.

نوشته های مشابه

۱ دیدگاه در “علف خوردن در سگ ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *