آموزش سگ

هنگام حمله سگ چه کنیم

هنگام حمله سگ چه کنیم

هنگام حمله سگ چه کنیم ؟

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که یک سگ به سوی شما حمله‌ور شود. ممکن است شما احساس ترس کنید و ندانید که چه کاری باید برای دفاع از خود انجام دهید. با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید تا آموزش دهیم هنگام حمله سگ چه کنیم و همچنین بهتر است چه اقداماتی را انجام ندهیم.

شما می‌توانید بعد از اتمام این مطالب، مقاله‌ی 7 نکته مهم برای مسئولیت پذیری صاحبان سگ‌ها را مطالعه نمایید.

 1. حفظ آرامش

  اولین نکته‌ای که باید به آن توجه کنید؛ حفظ آرامش است. هرگز نترسید و سگ را هیجان‌زده نکنید. چراکه او ترس شما را متوجه می‌شود. جیغ نزنید و فریاد نکشید و از حرکات ناگهانی بپرهیزید. با این کار اعتماد به نفس او را افزایش داده و او را تحریک به حمله می‌کنید. پس در ابتدا آرامش خود را حفظ کنید.

 2. بی‌توجهی به سگ

  بعد از حفظ آرامش، اقدام دیگری که باید انجام دهید بی‌توجهی به سگ است. طوری رفتار کنید که گویا او را ندیده‌اید. به پهلو نسبت به سگ بایستید و دستانتان را در کنار بدنتان ثابت نگه دارید و آن‌ها تکان ندهید. بهتر است دستتان را مشت کنید تا انگشتانتان در امان باشند. به چشم‌های سگ خیره نشوید و ارتباط چشمی با او نداشته باشید.

  هنگام حمله سگ چه کنیم

 3. فرار نکنید!

  متاسفانه تنها فکری که در هنگام ترس به ذهن خطور می‌کند، فرار کردن است. به هیچ وجه اقدام به فرار نکنید. شما با فرار کردن سگ را تحریک به حمله می‌کنید. شما هر چقدر هم سریع باشید سگ خودش را به شما می‌رساند. پس بهتر است با این کار اعتماد به نفس او را افزایش ندهید و او را تشویق به حمله نکنید.

  هنگام حمله سگ چه کنیم

 4. سرگرم کردن سگ

  بهتر است به جای فریاد کشیدن و فرار کردن او را سرگرم کنید و به قولی حواس او را پرت کنید. شما تا الان توانستید بر ترس خود غلبه کنید و مطمئنا جرئت سرگرم شدن با او را دارید. یک وسیله جویدنی به سوی او بیاندازید تا با آن سرگرم شود. توجه داشته باشید که جو را متشنج نکنید و از تکان دادن دستان خود بپرهیزید. اگر وسیله یا چیزی به شما آویزان است یا در دستتان است که توجه او را به شما جلب می‌کند، آن را از خود جدا کنید.

اگر احساس می‌کنید که این کارها بی‌فایده بوده و سگ هنوز تصمیم به حمله دارد، اقدامات زیر را انجام دهید:

 • با سگ برخورد جدی کنید و به او دستور دهید که دور شود. توجه داشته باشید که با ترس و وحشت این کار را نکنید. همچنین به چشم‌های او خیره نشوید.
 • با او مقابله کنید و برخورد جدی‌تر داشته باشید. بهتر است با پای خود قسمت‌هایی از بدن او مانند گلو، بینی و پشت سر را نشانه بگیرید.
 • از قدرت وزن خود کمک بگیرید و او را از پشت تحت کنترل خود قرار دهید. با آرنج خود بر گردن سگ فشار وارد کنید و یا در صورت نیاز برای حفظ جان خودتان، اقدام به شکستن استخوان‌ها کنید.
 • توجه داشته باشید که از صورت، انگشتان، گلو و قفسه سینه خود حفاظت کنید.

برای خرید سگ‌ با نژاد اصیل و قیمت مناسب و همچنین تربیت سگ، همین حالا به پت شاپ پت لوکس مراجعه کنید.

لطفا پیج اینستاگرام پت لوکس را دنبال نمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *