مراقبت و نگهداری از سگ

چگونه با از دست دادن سگ خود کنار بیاییم

چگونه با از دست دادن سگ خود کنار بیاییم

چگونه با از دست‌دادن سگ خود کنار بیاییم

قطعا از دست‌دادن عزیزان جزء تلخ‌ترین تجربیات ما در زندگی هستند. از دست‌دادن یک حیوان خانگی هم جزئی از این تجربه ها است. اما موضوعی که بسیار اهمیت دارد، این است که این غم، ممکن است باعث مسائل مهمی از قبیل افسردگی و مختل‌شدن زندگی شود. در نتیجه این که ما چگونه با این غم کنار بیاییم بسیار مهم است. در این مقاله یاد می‌گیریم که چگونه با از دست‌دادن سگ خود کنار بیاییم، پس با ما همراه باشید.

برای خرید بهترین نوع اسباب بازی و غذای خشک برای سگ‌تان می‌توانید به بخش فروشگاه پت لوکس مراجعه نمائید.

چگونه با از دست دادن سگ خود کنار بیاییم

مراحل سوگواری از دست‌دادن سگ

غم و ناراحتی که بعد از از دست‌دادن سگ یک شخص برای او اتفاق می‌افتد، معمولا یکسان نیست و مراحل ثابتی ندارد. بلکه این مورد برای هر شخصی متفاوت است.ممکن است در ابتدا سعی در انکار این اتفاق، احساس گناه، عصبانیت و یا دچار افسردگی شود.

این را بدانید که:

این روند تدریجی است

یعنی زمان مشخصی برای فراموش کردن این غم وجود ندارد.ممکن است در این دوران احساس غم، شوکه بودن و یا احساس تنهایی کنید. برخی از افراد طی چند هفته و برخی ماه ها به زمان نیاز دارند تا با این موضوع کنار بیایند؛ پس صبور باشید و اجازه دهید این مراحل به آرامی طی شوند. نگران نباشید این واکنش ها طبیعی هستند. شما ضعیف نیستید بلکه عزادار هستید.

با این فقدان مقابله کنید

کسی اجازه این را ندارد که به شما بگویید باید چه احساسی داشته باشید. گریه کردن، عصبانی بودن و یا حتی خندیدن هیچ اشکالی ندارد. با افرادی که حیوان خانگی خود را از دست داده‌اند در ارتباط باشید. انجام برخی از آیین های مذهبی مانند تشییع جنازه سگتان نیز می‌تواند به شما کمک کند. به تمسخر افراد توجهی نکنید. از او یک یادگاری مانند عکس، نقاشی و یا کاشتن یک نهال با عزیز‌ان‌ ایجاد کنید. این کار و عشق به سگتان باعث می‌شود از افسردگی رهایی یابید. از خودتان مراقبت کنید تا اندورفین‌ها آزاد شوند.می‌توانید در صورت نیاز به روانشناس مراجعه کنید.

چگونه با از دست دادن سگ خود کنار بیاییم

چگونه با افرادی که ما را درک نمی‌کنند بر خورد کنیم

اگر اطرافیان شما را درک نمی‌کنند و همواره به شما می‌گوییند: مگر چه اتفاقی افتاده است؟ او فقط یک حیوان بود!

دلیل آن این است که آنها تجربه‌ی عشق و داشتن یک حیوان خانگی را نداشته و شما را درک نمی‌کنند؛ چراکه تصور می‌کنند از دست‌دادن سگ به اندازه‌ی یک انسان نمی‌تواند دردناک باشد.

کاری که شما می‌توانید انجام دهید این است که با آنها بحث نکنید. آگاه باشید افرادی که شما را درک می‌کنند قطعا اعضای خانواده یا دوستان شما نخواهند بود. با افرادی که این غم را تجربه کرده‌اند معاشرت کنید تا شما را بهتر از دیگران راهنمایی کنند.

 

برای خواندن مقاله‌های بیشتر و آشنایی با ما به پت شاپ پت لوکس مراجعه کنید.

لطفا پیج اینستاگرام پت شاپ پت لوکس را دنبال نمائید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *