مراقبت و نگهداری از سگ

کاربرد انواع برس سگ ها

کاربرد انواع برس سگ ها

کاربرد انواع برس سگ ها

همانطور که می‌دانید مراقبت و نگهداری از سگ‌ها یکی از وظایف مهم ما است. برس‌ها جزء اصلی‌ترین وسیله‌ها برای مراقبت و نگهداری سگ‌ها می‌باشند. به همین علت تصمیم گرفته‌ایم به معرفی کاربرد انواع برس سگ ها بپردازیم. پس با ما تا انتهای این مطالب همراه باشید.

شما می‌توانید بعد از اتمام این مطالب، مقاله‌ی چگونه سگ ها را به آرایشگاه ببریم را مطالعه کنید.

فواید برس کشیدن سگ

جالب است بدانید که برس کشیدن سگ‌ها علاوه بر باز کردن گره موهای آن‌ها چربی‌های طبیعی پوست را تحریک می‌کند تا ترشح کند. یکی دیگر از فواید مهم برس کشیدن موهای آن‌ها، جلوگیری ریزش موی سگ در خانه است.

معایب برس‌های نامناسب سگ

اگر احساس می‌کنید گره‌ها و ریزش موی سگتان افزایش یافته است؛ علتش استفاده از برس‌های نا مناسب است. علاوه بر آن‌ها برس نامناسب باعث ایجاد خراش روی پوست سگتان می‌شود. پس در هنگام خرید، به برسی که خریداری می‌کنید توجه کنید. در هنگام خرید به جنس موی سگتان نیز توجه داشته و همچنین مطمئن شوید که جنس تیغه‌های برس و دسته برس نیز خوب باشد تا باعث حساسیت نشود.

انواع برس‌های سگ و کاربرد مختلف آن‌ها

سیمی:

این نوع برس مخصوص سگ‌هایی است که موهای بلند دارند. این نوع برس، برای سگ‌هایی که موی فرفری، دولایه یا پرپشت دارند، مناسب است. چراکه به لایه‌های زیری موهای سگ هم می‌رسد. این برس برای نژادهای گلدن رتریور،یورکشایر تریر، کوکر اسپانیل و سنت برنارد مناسب است.

کاربرد انواع برس سگ ها

چنگکی:

این برس مناسب سگ‌هایی است که موهای پرپشتی دارند. این نوع برس‌ها به طور کامل داخل موهای سگ نفوذ می‌کند و موهای ریخته‌شده را جدا می‌کند. این برس مناسب نژادهای ژرمن شپرد، چاو چاو و مالاموت می‌باشد.

کاربرد انواع برس سگ ها

برس نرم:

این نوع برس برای سگ‌های مو کوتاه و صاف که ریزش موی زیادی دارند، مناسب است. این نوع برس دندونه‌هایی از جنس الیاف طبیعی دارد و چربی طبیعی موها را پخش می‌کند که موجب درخشندگی و زیبایی موهای سگ می‌شود. در واقع آشغال‌های موجود در لا به لای موهای سگ ر برداشته و موهای ریخته‌شده را جدا میکند. این برس برای نژادهای پاگ، تازی ایتالیایی، جک راسل تریر و بوستون تریر مناسب است.

کاربرد انواع برس سگ ها

پین براش:

این نوع برس مناسب سگ‌هایی است که ریزش موی شدید دارند. این نوع برس اغلب بیضی شکل بوده و دندونه‌های انعطاف‌پذیر با فاصله نسبتا زیاد دارد و می‌تواند گره‌ها را باز کند. در واقع مناسب سگ‌هایی است که موهای نرم و ابریشمی صاف یا موج دار دارند.

کاربرد انواع برس سگ ها

برس پلاستیکی:

از این نوع برس هم برای شانه‌کردن موی سگ و هم برای ماساژدادن او استفاده می‌توان کرد. این نوع برس شامپو را به زیر پوست می‌رساند و باعث تمیز شدن موهای سگ می‌شود. همچنین موهای کنده‌شده را نیز جدا می‌کند.

کاربرد انواع برس سگ ها

نکاتی که باید به آن‌ها توجه کنید:

  1. لابه لای موهای سگ را باز کنید و پوست او را از نظر وجود کک و کنه و انگل‌های خارجی بررسی کنید.
  2. او را چک کنید که موریختگی، شوره، قرمزی و جوش نداشته باشد.
  3. گره‌ها را باز کنید و همیشه موهای آن‌ها را بخصوص در فصل‌های گرم سال کوتاه کنید.
  4. بعد از برس‌کشیدن به او تشویقی دهید تا برای سگ محبوبتان تبدیل به یک خاطره خوشایند شود.

 

برای خرید سگ‌ با نژاد اصیل و قیمت مناسب و همچنین تربیت سگ، همین حالا به پت شاپ پت لوکس مراجعه کنید.

لطفا پیج اینستاگرام پت لوکس را دنبال نمائید.

۱ دیدگاه در “کاربرد انواع برس سگ ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *