مراقبت و نگهداری از سگ

10 نکته مهم نگهداری از سگ برای اولین بار

10 نکته مهم نگهداری از سگ برای اولین بار

10 نکته مهم نگهداری از سگ برای اولین بار

اگر برای اولین بار قصد خرید و نگهداری از یک سگ را دارید باید به نکاتی توجه کنید. به دنیای شگفت انگیز مالکیت سگ ها خوش آمدید! در اینجا اطلاعات بسیار مهمی را در رابطه با نگهداری سگ ها در اختیار شما قرار می دهیم. پس با ما همراه باشید تا 10 نکته مهم نگهداری از سگ برای اولین بار را با هم بررسی کنیم.

1. هدف خود را از خرید و نگهداری سگ مشخص کنید.

خواه سگی که خریداری کرده‌اید یک توله سگ باشد یا یک سگ بزرگ، شما نیاز به یک برنامه زندگی متفاوت خواهید داشت که بتوانید به طور مناسبی از سگ خود نگهداری کنید. از قبل آماده شوید و صبور باشید. سگ‌ها وقتی برای اولین بار به خانه جدید می روند، حس ترس و ناآرامی خاصی دارند. آنها ممکن است علائم ترس را پنهان کنند یا به نوعی نشان دهند. ممکن است برخی از آنها تا زمانی که به زندگی در خانه شما عادت کنند، آرام به نظر برسند، حتی ممکن است به محض اطمینان خاطر از مکان زندگیشان بیش از حد فعال شوند. برخی از آنها درست در یک یا دو روز اول، خانه شما را به عنوان مکان زندگی خود می پذیرند، در حالی که برخی دیگر چندین ماه طول می کشد تا خود را با خانه شما وفق دهند.
سگ های بزرگسالان اغلب به زمان بیشتری نیاز دارند تا خود را وفق دهند، به خصوص اگر مدتی در یک پناهگاه زندگی می کردند. از طرف دیگر توله سگ ها معمولاً نیاز به آموزش بیشتری دارند (خصوصاً آموزش های خانگی). در هر صورت، معمولاً چند ماه طول می کشد که شما و سگ جدید تان را به یک روند معمول و طبیعی برساند. قبل از اینکه سگ جدیدتان را به خانه بیاورید، همه چیز را در خانه تنظیم کنید و برای همه چیز برنامه ریزی کنید. این به شما کمک می کند تا از یک شروع عالی برای یک ارتباط موثر با حیوان خانگیتان استفاده کنید.

2. می خواهید یک توله سگ بگیرید؟ همه چیز درباره نگهداری توله سگ ها را بیاموزید.

توله سگ ها شگفت انگیز هستند، اما باید به این نکته توجه کنید که نگهداری از آنها خیلی هم آسان نیست! در مورد پرورش توله سگ به روش صحیح چیزهای زیادی وجود دارد. معاشرت، آموزش و واکسیناسیون فقط معدود مواردی است که برای مطالعه و افزودن به لیست کارهای خود نیاز دارید. مراقبت از توله سگ گاهی اوقات می تواند مانند یک کار تمام وقت شما را درگیر کند، به خصوص اگر توله سگ بسیار کوچک باشد. تحقیقات را قبل از آمدن توله سگ به خانه شروع کنید، بدین صورت برای انجام هرکاری آماده خواهید بود.

3. نیاز های اساسی سگ خود را برآورده کنید

حالا که شما یک سگ خانگی برای نگهداری انتخاب کرده‌اید، باید بر اصول اولیه مراقبت از سگ ها تسلط داشته باشید. هر سگ به تغذیه مناسب، سرپناه کافی، مراقبت جسمی و تعامل اجتماعی نیاز دارد. هنگامی که شما می توانید اصول اولیه را برای نگهداری سگتان رعایت کنید، به این معنی است که می توانید یک زندگی شگفت انگیز برای سگتان فراهم کنید. یادگیری چگونگی نگهداری از سگ ها قبل از خرید و نگهداری آنها می تواند تا حدود بسیار زیادی کار را برای شما آسان تر کند.

4. یک دامپزشک ماهر پیدا کنید

هر سگ به یک دامپزشک عالی احتیاج دارد! از اولین مکان هایی که باید همراه با سگ خود برای مراقبت و سلامت آن بروید، نزد یک دامپزشک ماهر است. دامپزشک شما مراقب سلامتی سگ شما خواهد بود، اطلاعاتی مورد نیاز را برای نگهداری سگ شما در اختیارتان قرار می دهد و شما را در دنیای مالکیت سگ ها راهنمایی می کند. یک دامپزشک ماهر را که مناسب می دانید با یک کادر و تیم عالی پیدا کنید. مهمتر از همه، همیشه خطوط ارتباطی را بین خودتان و دامپزشک باز نگه دارید.

10 نکته مهم نگهداری از سگ برای اولین بار

5. لوازم مورد نیاز برای سگ ها

سگ شما در خانه جدید خود به انواع و اقسام لوازم نیاز دارد. چگونه باید تصمیم بگیرید که سگ شما واقعاً به چه چیزهایی نیاز دارد یا چه چیزی می خواهد؟ شاید بهتر باشد که کمی از هردو مورد برای نیاز و خواسته‌ی سگتان بدست بیاورید. با دقت حرکت خود را به سمت دنیای اسباب بازی های سگ، ظرف ها، تختخواب ها، افسار ها، قلاده ها، جعبه های آموزشی و موارد دیگر آغاز کنید. برخی از وب سایت های بزرگ عرضه حیوانات اهلی وجود دارد که می توانید برای خرید لوازم مورد نیاز خود از آنها استفاده کنید. به علاوه، می توانید در شهر یا محل زندگیتان فروشگاه هایی را برای خرید اینگونه لوازم پیدا کنید.

6. غذای مناسبی برای سگتان انتخاب کنید

رژیم سگ شما پایه و اساس سلامتی وی است. اما با توجه به تنوع بسیار زیادی که برای غذاهای سگ وجود دارد ممکن است در هنگام انتخاب یک غذای مناسب دچار مشکل شوید. در مورد اصول اولیه تغذیه سگ اطلاعات کافی کسب کنید، سپس رژیم غذایی را انتخاب کنید که متناسب با نیازهای سگ شما باشد. هیچ کس نمی تواند به طور کلی و به درستی در مورد غذای سگ صحبت کند. یک قانون اساسی این است: اگر سگ شما یک نوع غذای سگ را قبول می کند و می تواند از آن تغذیه کند، احتمالاً این انتخاب درست است (تا زمانی که کامل و متعادل باشد).

7. آموزش سگ ها ضروری است

هر سگ در هر نژادی نیاز به آموزش دارد. آموزش سگ به شما کمک می کند تا سگ خود را کنترل کنید و ساختار و شخصیت سگ خود را طبق خواسته خود شکل دهید. در طولانی مدت، آموزش مناسب می تواند شما و سگ شما را خوشحال تر کند. هر روز برای آموزش سگ خود کمی وقت بگذارید، از طریق تمام مراحل اساسی آموزش سگ ها که در همین سایت در مورد آن صحبت کردیم، از جمله دستورات اساسی کار آموزش سگتان را پیش ببرید.

8. برای سایر مشکلات رفتاری آماده شوید.

هیچ سگی کامل نیست. بیشتر صاحبان سگ در بعضی مقاطع مجبورند با نوعی رفتار و مشکلات رفتاری برخورد کنند. ممکن است چیزی به سادگی پارس کردن بیش از حد یا جویدن را مشاهده کنید که تا حدودی مخرب است. از طرف دیگر، ممکن است با مسئله جدی تری مانند اضطراب یا پرخاشگری روبرو شوید. حتی ممکن است ببینید که سگ جدید شما به طور نامتعادلی ادرار می کند (که ممکن است یک مسئله بهداشتی باشد و نه یک مشکل رفتاری). در هر صورت، همیشه ایده خوبی است که قبل از اینکه مسئله ای برای شما و سگ شما پیش آید، از مشکلات رفتاری سگها آگاه باشید.

9. همچنین باید برای مشکلات بهداشتی آماده شوید

در طول زندگی سگ شما ممکن است حداقل چند مشکل سلامتی بوجود آید. اگر خوش شانس باشید، فقط برخی از مسائل بهداشتی متداول را مشاهده خواهید کرد که مقابله با آنها کمی ساده تر است. امیدوارم سگ شما با مشکلات جدی سلامتی یا بدتر از مواقع اضطراری پزشکی روبرو نشود. برای سالم نگه داشتن سگ خود اقدامات لازم را انجام دهید و بسیاری از مسائل بهداشتی ممکن است از این امر جلوگیری کند.

10. یک صاحب سگ مسئولیت پذیر باشید

این یکی از مهمترین مواردی است که شما باید به عنوان یک صاحب سگ تازه کار بدانید. یک صاحب سگ مسئولیت پذیر، باید تمام مسئولیت ها برای نگهداری از سگ ها را قبول کرده و تمام نکات مهم را رعایت کنید. این به معنای مراقبت مناسب از سگ خود در عین احترام به آن در جامعه است. اگر می توانید این کار را انجام دهید، مطمئناً در مسیر صحیحی قرار دارید.

برای خرید سگ‌ با نژاد اصیل و قیمت مناسب و همچنین تربیت سگ و خرید محصولات مربوط به آن، همین حالا به پت شاپ پت لوکس مراجعه کنید.

لطفا پیج اینستاگرام پت لوکس را دنبال نمائید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *