مراقبت و نگهداری از سگ

5 نکته مهم برای مراقبت از سگ های مسن

5 نکته مهم برای مراقبت از سگ های مسن

5 نکته مهم برای مراقبت از سگ های مسن

همانطور که می‌دانید؛ سگ‌ها هم مانند انسان‌ها پیر می‌شوند و قرار نیست تا همیشه زنده بمانند و در کنار ما زندگی کنند. اما ما می‌توانیم از آن‌ها مراقبت کنیم تا در هنگام پیری اذیت نشوند. در ادامه این مقاله قصد داریم به ارائه 5 نکته مهم برای مراقبت از سگ های مسن بپردازیم. پس تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

شما همچنین می‌توانید بعد از اتمام این مطالب، مقاله‌ی نشانه های پیری در سگ را مطالعه نمایید.

 1. افزایش فعالیت‌های فیزیکی

  یکی از نکاتی که باید در هنگام پیری سگ‌ها به آن توجه کنید، فعال نگه داشتن سگ است. این فعالیت فیزیکی بسیار به او کمک می‌کند و باعث می‌شود تا دچار برخی بیماری‌ها مثل آرتروز، سندرم ضعف عضلانی و… نشود. پس او را تحریک به تحرک کنید و اجازه ندهید یک گوشه بماند. نداشتن اضافه وزن نیز می‌تواند بسیار اثرگذار باشد. شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد چاقی و لاغری سگ‌ها، مقاله‌ی علائم چاقی و لاغری در سگ‌ها را مطالعه نمایید.

 2. آزمایش خون

  بهتر است دوره‌های آزمایش خون او را جدی بگیرید و سر موعد خود سگ محبوب و مسنتان را برای آزمایش خون آماده کنید و آن را جدی بگیرید. با اینکار می‌توانید میزان گلبول‌های سفید و قرمز آن‌ها اندازه‌گیری و عملکرد کلیه و کبد آن‌ها را بررسی کنید. با این کار می‌توانید به راحتی از بروز برخی بیماری‌ها جلوگیری و پیشگیری کنید.5 نکته مهم برای مراقبت از سگ های مسن

 3. تهیه تخت خواب ارتوپدی

  تخت خواب‌های ارتوپدی دارای گرمکن هستند و این می‌تواند به سگ‌های مسنی که از دردهای مفضلی رنج می‌برند، کمک کند و بسیار کاربردی باشد.

 4. استفاده از قلاده کتفی

  این قلاده‌ها به سگ‌ها کمک می‌کند تا بتوانند به راحتی حرکت کنند. با استفاده از این قلاده می‌توانید در بلند شدن از جایش، راه رفتن ، بالا رفتن از پله‌ها ، رفتن به حمام یا ورود به ماشین به او نیز کمک کنید.

 5. ایجاد تغییرات محیطی

  محیطی که سگ مسن در آن زندگی می‌کند بسیار مهم است. بهتر است محیطی که در آن زندگی می‌کند تمام فرش باشد. چرا که ممکن است با افتادن دچار مشکل شود و آسیب ببیند. پس کف خانه بهتر است سرامیکی و لغزنده نباشد. برخی از افراد، رمپ‌ها را پیشنهاد می‌کنند که می‌توانند در این امر یاری‌رسان باشند.
  علاوه‌براین؛ آب و غذای او را در دسترس قرار دهید و تمامی چراغ‌ها را خاموش نکنید تا هر وقت که به آن نیاز پیدا کرد، آن را پیدا کند و بخورد.

برای خرید سگ‌ با نژاد اصیل و قیمت مناسب و همچنین تربیت سگ، همین حالا به پت شاپ پت لوکس مراجعه کنید.

لطفا پیج اینستاگرام پت لوکس را دنبال نمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *